Podsumowanie roku sportowego 2016-2017

DSC05947 (Copy)

W roku szklonym 2016/17 uczniowie naszej szkoły brali udział w zawodach sportowych organizowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku, Szkolny Związek Sportowy w Ciechanowie i Szkolny Związek Sportowy Województwa Mazowieckiego.

Nasza młodzież brała udział w 53 zawodach sportowych:

LO

Mistrzostwa Polski                                         2
Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych 1
Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej     2
Mistrzostwa Rejonu                                        9
Mistrzostwa Powiatu                                     11
Mistrzostwa Płońska                                       7
Turnieje Otwarte                                             3
Mistrzostwa Szkoły                                         1

Gimnazjum

Mistrzostwa Polski                                          2
Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej    2
Mistrzostwa Rejonu                                         6
Mistrzostwa Powiatu                                       4
Mistrzostwa Płońska                                        1
Mistrzostwa Szkoły                                          2

W tym roku szkolnym zajęliśmy I miejsce w rywalizacji sportowej szkól ponadgimnazjalnych w naszym powiecie. Natomiast w klasyfikacji szkół gimnazjalnych nasze gimnazjum zajęło VI miejsce.

Klasyfikacja na szczeblu rejonu nadal nie jest przeprowadzana.

W naszej szkole w tygodniu prowadzone były przez nauczycieli pozalekcyjne zajęcia sportowe.

Ilość zajęć pozalekcyjnych w tygodniu była następująca:

  • 2 godziny piłki siatkowej dla dziewcząt z LO ( do stycznia 2017r)
  • 2 godziny koszykówki dla chłopców i dziewcząt z LO ( cały rok szkolny)
  • 1 godziny LA dla dziewcząt z LO i gimnazjum ( od kwietnia do czerwca)
  • 1 godzina zajęć z piłki siatkowej dla dziewcząt z gimnazjum ( od października do marca)
  • godziny zajęć z korekcji wad postawy ( cały rok szkolny)
  • 1 godzina zajęć z piłki nożnej dla chłopców z gimnazjum ( cały rok szkolny)
  • 1 godzina zajęć z piłki nożnej dla chłopców z LO ( cały rok szkolny)
  • 2 godziny zajęć z LA dla chłopców z liceum i gimnazjum ( cały rok szkolny)
  • 3 godziny zajęć z koszykówki dla dziewcząt i chłopców z gimnazjum ( cały rok szkolny)

IMPREZY NA HALI

Mistrzostwo Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Mariola Michalska
Mistrzostwa Powiatu w koszykówce chłopców szkół ponadgimnazjalnych. M Goliasz
Półfinałowy turniej o Mistrzostwa Powiatu w halowej piłce nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych Ł. Ferski
W czasie dni otwartych szkoły zorganizował mecz koszykówki pomiędzy klasami trzecimi a resztą szkoły. M .Goliasz

Ponownie przeprowadził rozgrywki międzyklasowe „Trio Basket”. Rozgrywki były prowadzone systemem „każdy z każdym” W zawodach wzięło udział 6 zespołów w tym zespół nauczycieli, który zajął pierwsze miejsce w turnieju. Drugie miejsce zajął zespól 3a1, trzecie miejsce klasa 1a2. Przeprowadzenie turnieju planowane jest w następnym roku szkolnym. M. Goliasz

Dwie drużyny z naszej szkoły wzięły udział w zawodach pływackich „Pływaj po zdrowie”. W czasie tych zawodów młodzież mogła zbadać poziom wydolności płuc, wskaźnik BMI oraz zmierzyć ciśnienie krwi. Nasz zespól z liceum zajął pierwsze miejsce zdobywając dla szkoły nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł. Nagroda zostanie przeznaczona na zakup sprzętu sportowego. Trzecie miejsce w tych zawodach zajął zespół składający się z uczniów naszego gimnazjum i liceum.

W tym roku szkolny na potrzeby lekcji wychowania fizycznego i zajęć sportowych zakupiono sprzęt sportowy.

Nauczyciele wychowania fizycznego aktywnie włączyli się w organizowany w szkole Dzień Dziecka- prowadzili zajęcia sportowe z koszykówki i piłki siatkowej.

Składamy serdeczne podziękowania pani Katarzynie Myszyńskiej za przygotowanie dyplomów za osiągnięcia sportowe.

Największe osiągnięcia indywidualne:

Gimnazjum

Zuzanna Bronowska 3z – Srebrny medal w Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w biegu na 600 metrów, I miejsce w Mistrzostwach Rejonu w biegach przełajowych

Natalia Sękowska 2w – VIII miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w biegu przełajowym; I miejsce w Mistrzostwach Rejonu w biegach przełajowych

Smolińska Maria 3w- IV miejsce w Mistrzostwach Rejonu w biegu na 400 m, III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w biegu na 400 m

Tokarska Julia 2z- III miejsce w Mistrzostwach Rejonu w pchnięciu kulą, II miejsce w Mistrzostwach Rejonu w pchnięciu kulą

Liceum

Sebastian Charzyński 1a3 – srebrny medal w Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w biegu na 60 metrów

Adam Białęcki 2a1 -VII miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w biegu na 2000 metrów z przeszkodami, VII miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w biegu na 3000 metrów, srebrny medal Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 1000 metrów

Olszewska Karolina 1c1 – II miejsce w Mistrzostwach Rejonu w biegu 800 m

Kowalska Paulina 1c1- III miejsce w Mistrzostwach Polski LZS w pchnięciu kulą, I miejsce w Mistrzostwach Rejonu w pchnięciu kulą

Górczyńska Żaneta 2a2- II miejsce w Mistrzostwach Rejonu w skoku w dal,

Damian Zmijewski 2a3- II miejsce w Mistrzostwach Rejonu w tenisie stołowym

Jakub Lipiński 3a3 – III miejsce z Mistrzostwach Rejonu w tenisie stołowym.

Największe osiągnięcia zespołowe naszej szkoły:

Gimnazjum

– XII miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży szkolnej w biegu przełajowym, I miejsce w Mistrzostwach Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt

– I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt

III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w koszykówce chłopców s

III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w biegach przełajowych dziewcząt

III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w drużynowych zawodach lekkoatletycznych dziewcząt

III miejsce w Mistrzostwach Płońska w biegach przełajowych dziewcząt

Liceum

II miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych chłopców szkół ponadgimnazjalnych, I miejsce w Mistrzostwach Rejonu w sztafetowych biegach przełajowych chłopców

III miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt, I miejsce w Mistrzostwach Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych

I miejsce w Mistrzostwach Rejonu w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych

I miejsce w Mistrzostwach Rejonu w biegu 4x 100m w kategorii dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych

II miejsce w Mistrzostwach Rejonu w piłce koszykowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych

II miejsce w Mistrzostwach Rejonu w biegach przełajowych dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych

II miejsce w Mistrzostwach Rejonu w drużynowych zawodach lekkoatletycznych dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych

III miejsce w Mistrzostwach Rejonu w piłce siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych

IV miejsce w mistrzostwach Rejonu w koszykówce chłopców szkół ponadgimnazjalnych, I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w koszykówce chłopców szkół ponadgmnazjalnych

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w plażowej piłce siatkowej chłopców

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych przełajowych dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych

I miejsce w Mistrzostwa powiatu w lekkiej atletyce liceum chłopców

II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych

II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w drużynowych zawodach lekkoatletycznych dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w plażowej piłce siatkowej chłopców

II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w plażowej piłce siatkowej chłopców

II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych

II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłce ręcznej chłopców szkół ponadgimnazjalnych

II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych

II miejsce w Mistrzostwach Płońska w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych

III miejsce w Turniej koszykówki z okazji Wyzwolenia miasta Płońska –

III miejsce Turniej piłki siatkowej o Puchar Dyrektora ZS Nr 2 w Płońsku –

III miejsce w Mistrzostwach Płońska w piłce siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych

III miejsce w Turniej piłki siatkowej o Puchar Dyrektora ZS Nr 2 w Płońsku

 

UCZNIOWIE WYTYPOWANI DO NAGRÓD ZA OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE Z LO I GIMNAZJUM W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

GIMNAZJUM

Zuzanna Bronowska 3z – Srebrny medal w Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w biegu na 600 metrów, I miejsce w Mistrzostwach Rejonu w biegach przełajowych

Natalia Sękowska 2w – VIII miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w biegu przełajowym; I miejsce w Mistrzostwach Rejonu w biegach przełajowych

Smolińska Maria 3w- IV miejsce w Mistrzostwach Rejonu w biegu na 400 m, III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w biegu na 400 m

Tokarska Julia 2z- III miejsce w Mistrzostwach Rejonu w pchnięciu kulą, II miejsce w Mistrzostwach Rejonu w pchnięciu kulą

LICEUM

Sebastian Charzyński 1a3 – srebrny medal w Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w biegu na 60 metrów

Adam Białęcki 2a1 -7 miejsce Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w biegu na 2000 metrów z przeszkodami, 7 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w biegu na 3000 metrów,  srebrny medal Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 1000 metrów

Olszewska Karolina 1c1 – III miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej sztafetowych biegach przełajowych, I miejsca w Mistrzostwach Rejonu w biegu na dyst. 4x100m, II miejsce Mistrzostwach Rejonu w koszykówce dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych,II miejsce w Mistrzostwach Rejonu w biegu 800 m

Paulina Kowalska 1c1- I miejsce w Mistrzostwach Rejonu w pchnięciu kulą

Górczyńska Żaneta 2a2- II miejsce w Mistrzostwach Rejonu w skoku w dal

Damian Zmijewski 2a3- II miejsce w Mistrzostwach Rejonu w tenisie stołowym

Jakub Lipiński 3a3 – III miejsce z Mistrzostwach Rejonu w tenisie stołowym.

Julia Krawczyk 2c2, Beata Bielska 2c1, Patrycja Jóźwiak 2b, Alicja Arciszewska 2c1, Alicja Mucha 2b, Anna Marciniak2a1, Weronika Fotek –za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Rejonu w piłce siatkowej szkół ponadgimnazjalnych.

Magda Zielińska 2c2 -za zajecie III miejsca Mazowieckich Igrzyskach Młodzież Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych, I miejsca w Mistrzostwach Rejonu w biegu na dyst. 4x100m, III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w biegu na dyst. 800m.

Żaneta Górczyńska 2a2- III miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej sztafetowych biegach przełajowych, I miejsca w Mistrzostwach Rejonu w biegu na dyst. 4x100m, II miejsce Mistrzostwach Rejonu  w skoku w dal.

Beata Bielska 2c1- I miejsca w Mistrzostwach Rejonu w biegu na dyst. 4x100m, IV miejsce w Mistrzostwach Rejonu w biegu na dyst 100m.

Zuzanna Ząbczyk 2c1 – III miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej sztafetowych biegach przełajowych, II miejsce mistrzostwach Rejonu w koszykówce dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych

Ewelina Gocalińska 2c1- III miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej sztafetowych biegach przełajowych

Joanna piekarczyk 2a2- III miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej sztafetowych biegach przełajowych

Patrycja Orlikowska 2a2- III miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej sztafetowych biegach przełajowych

Natalia Budek 2a2- III miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej sztafetowych biegach przełajowych

I miejsce w Mistrzostwach Rejonu w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych- Marcel Nalborski 2a1, Sebastian Fotek 2a1, Jakub Szymańczyk 2c.

II miejsce w Mistrzostwach Rejonu w koszykówce dziewcząt szkól ponadgimnazjalnych – Boruszewska 2a1, Ewelina Frykowska 2a1, Gutowska Marta 3a1, Justyna Ostrowska 3a1, Anna Jasińska 2a3, Daria Markuszewska 1b, Paulina Niewiadomska 2c1, Urszula Ogrzewalska 1c, Karolina Olszewska 1c, Zuzanna Ząbczyk 2c.

III miejsce w Mistrzostwach Rejonu w piłce siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych- Julia Krawczyk 2c2, Beata Bielska 2c1, Patrycja Jóźwiak 2b, Alicja Arciszewska 2c1, Alicja Mucha 2b, Weronika fotek 1c, Anna Marciniak 2a1.

IV miejsce w mistrzostwach Rejonu w koszykówce chłopców szkół ponadgimnazjalnych Jarczewski Krystian 2a2, Adrian Markuszewski 2b, Jakub Białołęki 1a2, Michał Majewski 1a2, Sebastian Fotek 2a1, Igor Szcześniak 2a3, Patryk Skrzyński 2a3.

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w plażowej piłce siatkowej chłopców Sebastian Fotek, 2a1Jakub Szymańczyk 2c1

II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłce ręcznej chłopców szkół ponadgimnazjalnych  – Bartłomiej Kołodziejski 1b, Mateusz Wojnarowski 1b, Jan Bałdyga 2a1, Jakub Orłowski 2a2, Maciej Kujawski 1b, Krystian Jarczewski 2a2, Sebastian Fotek 2a1, Seweryn Nec 1a2, Adam Walczak 1b

II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych – Joanna Kadej, Barbara Akpang 1a1, Aleksandra Mystkowska, Alicja Arciszewska 2c1, Izabela Kocięda 2c1, Karolina Skopczyńska 1c, Magda Fonderska 1b, Emilia Tokarska, Patrycja Jakubowska, Żaneta Górczyńska.

Kacper Lewandowski 2w – za zajecie II miejsca w Mistrzostwach Rejonu w biegu na dyst 100m.

Jakub Malinski 2z- za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Rejonu w biegu na dyst 400m.

Julia Kmiecińska 3z , Zofia Sękowska 2z, Katarzyna Sasin 2z, Aleksandra Marciniak 2z, Luiza Malińska 2w, Alicja Górecka 2w, Aleksandra Górecka 2w, Emilia Opałka 1z – za zajecie I miejsca w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt szkól gimnazjalnych

Maria Smolinska 3z- IV miejsce w Mistrzostwach Rejonu w biegu na dyst 400m.

Bartlomiej Honczar 2z, Jakub Przybyszewski 2z, Jakub Lewandowski 3w, Anna Frej 2w, Paweł Magnuszewski 1z, Gabryela Szewczyk 3z Kacper Sajnog 2w, Weronika Kujawska 2z, Weronika Koźbiał 1z, Marta Grosman 1z, Julia Karwowska 1z, Nikol Golas 1w, Julia Tokarska 2z, Maria Sawicka 1a3, Sandra Aleksandrowska 1a3.

Krzemiński Jan 2a2- I miejsce w mistrzostwach Powaitu w biegu na dyst 4x100m.

Damian Malicki 1a1, Mikołaj Sawicki 1a1, Piotr Hercel 1a2 , Dawid Kopański z agodne reprezentowanie szkoły w zawodach lekkoatletycznych.

Wyniki współzawodnictwa sportowego klas w roku szkolnym 2016/17.

Gimnazjum

  1. 2w- 107
  2. 2z – 82
  3. 3z – 58
  4. 1z – 46
  5. 3w – 34
  6. 1w – 6

Liceum

  1. 2a2- 194
  2. 2c1- 145
  3. 3a2 – 129
  4. 2a1 – 126
  5. 3a1 – 123
  6. 2c2 – 111
  7. 1c – 100
  8. 3a3 – 75
  9. 3c – 70
  10. 2b – 69
  11. 1a3 – 59
  12. 1a2 – 54
  13. 2a3 – 52
  14. 3j – 33
  15. 1b – 11
  16. 1a1 – 11
  17. 3b – 6
  18. 1b -2

Wyniki turnieju koszykówki Trio Basket o Mistrzostwa Szkoły

I miejsce nauczyciele

II miejsce 3a1

III miejsce 1A2

IV miejsc  2A3

V miejsce  2a1

VI miejsce  2w

VII miejsce  2w/2z+