Podsumowanie roku sportowego 2016

SPORT_2016 (21)

W czwartek, 23 VI 2016 r., odbył się apel w trakcie którego nauczyciele wychowania fizycznego podsumowali osiągnięcia sportowe uczniów naszej szkoły oraz wręczyli wyróżnionym się sportowcom puchary i dyplomy.
W roku szklonym 2015/16 uczniowie brali udział w 44 zawodach sportowych organizowanych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku, Szkolny Związek Sportowy w Ciechanowie i Szkolny Związek Sportowy Województwa Mazowieckiego.
W rywalizacji sportowej szkół ponadgimnazjalnych liceum zajęło II miejsce, zaś w rywalizacji szkół gimnazjalnych PGP zajęło X miejsce.

Największe osiągnięcia indywidualne uczniów:

Gimnazjum

• Zuzanna Bronowska (2z) – I miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych na dystansie 1000 m; II miejsce w Mistrzostwach Makroregionu w biegach przełajowych na dystansie 1500 m; I miejsce w Mistrzostwach Makroregionu w biegach przełajowych; I miejsce w Mistrzostwa Rejonu w biegach przełajowych.

Liceum

• Adam Giżynski (2j) -VII miejsce w Mistrzostwach Polski LZS w biegu na dystansie 100 m.
• Marcin Syski (2a3) – I miejsce w Mistrzostwach Mazowsza w skoku w dal; III miejsce w Mistrzostwach Polski LZS w skoku w dal, III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży juniorów młodszych w skoku w dal.
• Adam Białęcki (1a1) – I miejsce w Mistrzostwach Mazowsza w biegu na 3000 m; I miejsce w Mistrzostwach Makroregionu w biegach przełajowych na dystansie 2500 m.; VI miejsce w Mistrzostwach Polski LZS w biegu na dystansie 2000 m z przeszkodami.
• Damian Żmijewski (2a3) – I miejsce w Mistrzostwach Rejonu w tenisie stołowym
• Kacper Caliński (1a3)– IV miejsce w Mistrzostwa Rejonu w biegach przełajowych

Największe osiągnięcia zespołowe naszej szkoły:

Gimnazjum

• III miejsce Mistrzostwach Płońska w biegach przełajowych dziewcząt szkół gimnazjalnych

Liceum

• I miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców szkół ponadgimnazjalnych
• II miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych
• I miejsce w Mistrzostwach Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców szkół ponadgimnazjalnych
• I miejsce w Mistrzostwach Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych
• II miejsce w Mistrzostwach Rejonu w halowej piłce nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych
• III miejsce w Mistrzostwach Rejonu w koszykówce chłopców szkól ponadgimnazjlnych
• III miejsce w Mistrzostwach Rejonu w koszykówce dziewcząt szkół ponadgimnazjlnych
• V miejsce w Mistrzostwach Rejonu w piłce ręcznej chłopców szkół ponadgimnazjalnych
• I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w koszykówce chłopców szkól ponadgimnazjlnych
• I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłce ręcznej chłopców szkoł ponadgimnazjalnych
• I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w biegach przełajowych chłopców szkół ponadgimnazjalnych.
• I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w sztafetowych Biegach przełajowych.
• I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt szkól ponadgimnazjalnych
• I miejsce Mistrzostwach Powiatu w biegach sztafetowych dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych
• I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w halowej piłce nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych
• II miejsce Mistrzostwach Powiatu w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych
• II miejsce w mistrzostwach Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych
• III miejsce mistrzostwach Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych
• I miejsce w Mistrzostwach Płońska w plażowej piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych
• III miejsce w Mistrzostwach Płońska w plażowej piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych
• I miejsce drużynowych Mistrzostwach Płońska w LA chłopców szkół ponadgimnazjalnych
• I miejsce drużynowych Mistrzostwach Płońska w LA dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych
• I miejsce Mistrzostwach Płońska w biegach przełajowych dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych
Wyniki współzawodnictwa sportowego klas w roku szkolnym 2015/16.

Gimnazjum
I miejsce – klasa 2Z
II miejsce – klasa 3W
III miejsce – klasa 1W

Liceum
I miejsce – klasa 2a1
II miejsce – klasa 2a2
III miejsce – klasa 1a3
Wyniki turniejów międzyklasowych o Mistrzostwa Szkoły:

Piłka koszykowa chłopców

I miejsce – klasa 2a1
II miejsce – klasa 3b
III miejsce – klasa 1a1

Piłka koszykowa dziewcząt

I miejsce – klasa 1a1
II miejsce – klasa 2a1
III miejsce – klasa 3W

Piłka nożna

I miejsce – klasa 3a1
II miejsce – klasa 2a2
III miejsce – klasa 2a3

Piłka siatkowa chłopców

I miejsce – klasa 1a1
II miejsce – klasa 2a1/2j
III miejsce – klasa 1c1/1a3

Piłka siatkowa dziewcząt

I miejsce – klasa 1c1
II miejsce – klasa 1b
III miejsce – klasa 2b